Kuba Konicki

Jestem Kuba i pracuję jako QA od przeszło 7 lat, a niedawno uruchomiłem podcast poświęcony Quality Assurance.

Karierę zawodową zaczynałem w 2014 roku, od małej łódzkiej firmy gamedevowej. Przez kilka lat odpowiedzialny byłem bardziej za tworzenie zawartości (level design, game design, code), niż jej testowanie, ale całkiem szybko musiałem się z tym tematem zderzyć. Ze względu na mały rozmiar firmy, w której w pracowałem, każdy był swojego rodzaju „człowiekiem-orkiestrą”, więc szybko przyszło do testowania swojego własnego kodu. Przez kilka lat kontynuowałem pracę w branży, ale z coraz większym naciskiem na dbanie o jakość tego co wytwarzaliśmy.

Szybko okazało się, że dbałość o detale potrafi uprzykrzyć proces implementacji (próbowaliście kiedyś szukać błędów w swoim własnym kodzie? Bolesne doświadczenie :)), a ja poczułem, że kontrola jakości, procesów i dbanie o dobro projektu to jest coś, czym chciałbym się zajmować na codzień. W następnych latach kierunek rozwoju poszedł już właśnie w tym kierunku. Jak mówimy o QA, to pewnie przychodzi Ci na myśl popularny temat automatyzacji: faktycznie, szybko zacząłem wdrażać automatyzacje w projektach, dzięki wcześniejszemu doświadczeniu z programowaniem.

W tym momencie najwięcej mojego czasu zajmuje pełnienie funkcji lidera technicznego QA i mentora. Dbam o to, by ludzie mieli zapewniony odpowiedni rozwój i ich poziom kompetencji spełniał założenia projektowe.

W 2024 zostałem awansowany na QA Managera.

A reszta? Tego na pewno dowiesz się z podcastów i z mojego LinkedIna.

Bądźmy w kontakcie!

Email: kuba@poszklanieinatestowanie.pl
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/jakub-konicki/

Paweł Kowalczyk

Mam na imię Paweł i światem zapewniania jakości zajmuję się już od ponad 6 lat. Od końcówki roku 2023 pomagam Kubie rozwijać podcast, który założył w 2022 roku.

Swoje pierwsze doświadczenie zawodowe zdobyłem jeszcze w trakcie studiów. Na uczelni wszyscy chcieli być programistami, czy to frontend-u czy też backend-u, – i taki również byłem ja. W pierwszej firmie, w której udało mi się pracować, każdy zaczynał od pracy testera (o czymś takim jak QA, to na początku nawet nikt nie mówił) z tym wyjątkiem, że mi ta rola się bardzo spodobała. Czym dłużej w tym siedziałem, tym bardziej mój horyzont się rozszerzał na to, czym QA jest a czym było po prostu testowanie.

Po roku pracy zaczęły się pierwsze poważne projekty z automatyzacją testów, której musiałem nauczyć się w większości sam. Po niecałych dwóch latach, odkąd rozpocząłem swoją karierę zawodową, zacząłem szukać firmy, gdzie byłby ktoś mądrzejszy ode mnie, gdzie mógłbym się od kogoś czegoś nauczyć lub wymieniać poglądy. Chęć zmiany środowiska sprawiła, że spotkałem Jakuba, który na rozmowie rekrutacyjnej w biurze, przetyrał mnie najbardziej jak się tylko dało. Tak zaimponował mi tą rozmową, że postanowiłem troszkę dłużej z nim popracować.

W ten oto sposób stałem się liderem technicznym, liderem zespołu oraz mentorem. Staram się pomagać kolegom z zespołu i wspólnie kształtować to, jak dział Quality Assurance wygląda oraz funkcjonuje.

Bądźmy w kontakcie!

Email: pawel@poszklanieinatestowanie.pl
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/pawe%C5%82-kowalczyk-025259133/